Z życia świetlicyZ życia szkoły

Dzień Kosmosu

Czy Wiecie, że 21 Maja obchodzony był Dzień Kosmosu?

Zapraszamy Was do zapoznania się z garścią kosmicznych ciekawostek…

 

Słońce jest ogromną gwiazdą.

We wszechświecie znajduje się więcej gwiazd, niż ziaren piasku, na wszystkich plażach i pustyniach na Ziemi.

Najgorętszą planetą w Układzie Słonecznym, jest Wenus, czyli druga planeta od Słońca. Temperatura jej powierzchni sięga 450 – 500 stopni Celsjusza!

Czy to w kosmosie da się urosnąć, nawet dorosłemu? Tak! Wszystko za sprawą grawitacji, która w przestrzeni kosmicznej, już nie przyciąga Ciebie na dół. Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mogą być nawet do 5 centymetrów wyżsi, niż na Ziemi.

Asteroidy potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Wielu naukowców uważa, że za wyginięcie dinozaurów, odpowiedzialna jest asteroida, która spadła 65 milionów lat temu, na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Najszybsze meteoryty, które poruszają się w naszym Układzie Słonecznym, pędzą z zawrotną prędkością około 42 kilometrów na sekundę. Oczywiście są, to prędkości dotychczas zmierzone przez człowieka, co nie wyklucza, że we wszechświecie znajdują się o wiele szybsze obiekty.

 

Jak zrobić pracę plastyczną o kosmosie? Najpierw zróbcie trochę różnokolorowego papieru artystycznego. Potem pobawcie się w drukowanie papieru folią bąbelkową i do dzieła!

http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/2019/08/kosmos-prosta-praca-plastyczna.html#

 

Rakieta kosmiczna – praca plastyczna:

 

Podróż w kosmos – praca plastyczna:

 

Planety, Księżyc, Słońce – Czym jest kosmos

 

Marta Guzowska

 

Poleć tą stronę znajomym