Skład zarządu Rady Rodziców:
Składka na RR wynosi 10,00 zł/m-c – można wpłacać co miesiąc, za pół roku lub za rok z góry.
Jeżeli do szkoły chodzi rodzeństwo, za każde dziecko stawka wynosi 50 zł.
Wysokość zwrotu pieniędzy do kas klasowych. Na koniec roku 30% wpłat jeśli klasa wpłaciła 80% wymaganych składek lub 20% zwrotu wpłat jeśli wpłaciła mniej niż 80%.
Aktualne konto bankowe, na które można wpłacać składki na Radę Rodziców – KLASY 0 – VIII
31 1020 1853 0000 9502 0337 9898
W tytule wpłaty proszę wpisać imię, nazwisko i klasę ucznia !!!
REGULAMIN DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW PRZY SP26 W GDYNI im. Żołnierzy AK
ROZDZIAŁ I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE
§1
- W szkole działa reprezentacja rodziców pod nazwą„Rada Rodziców przy SP26 w Gdyni”.
- Rada Rodziców jest organem reprezentującym ogół rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły podstawowej nr 26 oraz klas gimnazjalnych dawnego Gimnazjum nr 2 w Gdyni.
- Rada działa na podstawie ustawy o systemie oświaty z dnia 07.09.1991 roku, Statutu Szkoły oraz ni- niejszego regulaminu.
§2
Niniejszy regulamin ustala:
- sposób powoływania Rady oraz jej organów wraz z ich obowiązkami,
- tryb podejmowania uchwał przez Radę,
- cele i zadania Rady oraz jej prawa,
- zasady gromadzenia i wydatkowania funduszy Rady Rodziców,
- ramowy plan pracy Rady Rodziców i jej organów.
§3
- Ilekroć w regulaminie jest mowa o Szkole, należy przez to rozumieć Szkołę Podstawową nr 26 w Gdy- ni.
- Ilekroć w regulaminie jest mowa o rodzicach, należy przez to rozumieć ogół rodziców uczniów Szkoły.
- Ilekroć w regulaminie jest mowa o organach Szkoły, należy przez to rozumieć odpowiednio:Dyrektora szkoły, Radę Pedagogiczną, Samorząd Uczniowski.
ROZDZIAŁ II
SPOSÓB POWOŁYWANIA RADY ORAZ JEJ ORGANÓW
§4
- Podstawowym ogniwem organizacji ogółu rodziców Szkoły jest zebranie rodziców klasy.
- Wybory do Rady Rodziców przeprowadza się corocznie, we wrześniu na pierwszym zebraniu rodziców każdego oddziału po uprzednim wybraniu sposobu głosowania.
- Zebranie rodziców wybiera spośród siebie „Radę Klasową” składającą się z 2 lub więcej osób. Członkowie „Rady Klasowej” reprezentują dany oddział na obradach Rady Rodziców przy czym podczas głosowania tylko jedna osoba z danej Rady Klasowej ma prawo głosu (jeden głos na klasę). Wybrany reprezentant z prawem głosu wpisywany jest na listę uprawnionych dołączonej do protokołu zebrania.
- Reprezentanci poszczególnych Rad Klasowych tworzą Radę Rodziców.
§5
- Plenarne posiedzenie Rady Rodziców wybiera:zarząd Rady Rodziców, jako wewnętrzny organ kierujący pracami Rady Rodziców,stałe lub doraźne komisje dla wykonania określonych zadań.
- Wybory do zarządu Rady Rodziców odbywają się w głosowaniu tajnym.
- Zarząd Rady Rodziców składa się z 4 członków: przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego oraz dwóch skarbników (Jeden dla budynku przy ul. Tatrzańskiej oraz jeden dla budynku przy ul. Wolności). Kandydat na członka Zarządu Rady nie jest zobowiązany pełnić funkcji w Radach Klaso- wych. Zarząd dokonuje swojego ukonstytuowania na swym pierwszym posiedzeniu.
§6
- Kadencja Rady Rodziców i jej organów trwa 1 rok szkolny począwszy od 1 września do pierwszego oficjalnego zebrania kolejnego roku szkolnego.
- Kadencja Rady kończy się po przekazaniu obowiązków nowo wybranej Radzie na nowy rok szkolny oraz dokonaniu rozliczenia finansowego.
§7
- Przewodniczący Rady organizuje pracę Rady, zwołuje i prowadzi posiedzenia Rady, reprezentuje Radę na zewnątrz.
- Zastępca Przewodniczącego Rady odpowiada za dokumentację Rady i protokołowanie jej posiedzeńoraz przejmuje obowiązki przewodniczącego w czasie jego nieobecności.
- Skarbnik Rady odpowiada za prawidłową gospodarkę funduszem gromadzonym przez Radę.
- Stałe lub doraźne komisje realizują cele, do których zostały powołane.
ROZDZIAŁ III
TRYB PODEJMOWANIA UCHWAŁ PRZEZ RADĘ RODZICÓW§8
- Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów.
- Protokół zebrania musi zawierać Listę uprawnionych do głosowania uczestników posiedzenia Rady.
- Uchwały Rady oznaczane są w danym roku szkolnym kolejnymi numerami.
- Wszelkie decyzje Rady podejmowane bezpośrednio przez zarząd muszą być konsultowane z resztączłonków. Konsultacje te mogą się odbywać w formie zebrania rady wraz z głosowaniem lub poprzezrozesłanie stosownej informacji w formie elektronicznej do członków rady.
- Konsultacje w formie elektronicznej uznaje się za prawomocne jeśli w ustalonym terminie nie krótszym niż 48h od rozesłania informacji nie wpłynie do zarządu zażalenie od któregokolwiek z członków Rady Szkoły. Zażalenie takie automatycznie stawia wymóg zwołania zebrania rady w celu przeprowadzenia głosowania lub przygotowania nowej, zmienionej decyzji, która ponownie może przejść proces konsultacji w formie elektronicznej.
- Finalna zatwierdzona decyzja będzie ponownie rozesłana pocztą elektroniczna i każdy członek Rady ma minimum 24h na zgłoszenie zażalenia (licząc od rozesłania wersji finalnej).
- Za rozesłanie informacji w formie elektronicznej uznaje się wysłanie poczty elektronicznej do przed- stawicieli wszystkich Rad Klasowych wchodzącej w skład Rady Rodziców.
- Lista adresów przygotowywana jest przez zarząd Rady na pierwszym zebraniu rady w danym roku sz- kolnym. Członkowie Rady mogą wnioskować o zmiany w tej liście w trakcie trwania kadencji Rady
ROZDZIAŁ IV
CELE I ZADANIA RADY RODZICÓW ORAZ JEJ PRAWA§9
- Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły oraz po- dejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a także zgłaszanie wniosków w tym zakresie do innych organów szkoły.
- Zadaniem Rady Rodziców jest w szczególności:- pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań Szkoły,
– gromadzenie funduszy niezbędnych dla wspierania działalności Szkoły, a także ustalenia zasad wydatkowania tych funduszy,- zapewnianie rodzicom, we współdziałaniu z innymi organami rzeczywistego wpływu na działalność Szkoły, wśród nich zaś:➢ znajomość zadań i zamierzeń dydaktyczno – wychowawczych w Szkole i w klasie,
➢ możliwość uzyskania w każdym czasie rzetelnej informacji na temat swojego dziecka i jego postępów lub trudności,
➢ znajomość regulaminu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów,
➢ możliwość uzyskiwania porad w sprawie wychowania i dalszego kształcenia swoich dzieci,➢ możliwość wyrażania i przekazywania opinii na temat pracy szkoły,
➢ opiniowanie statutu i innych dokumentów prawa wewnątrzszkolnego.§ 10
ZASADY DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW
- Członkowie Rady maja prawo do wydawania opinii w sprawie:szkolnego zestawu programów i podręczników,
programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły,
projektu planu finansowego,
działających w gimnazjum stowarzyszeń i organizacji, których celem statutowym jest działalnośćwychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej,uchwalanego w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczego oraz profilaktyki,głosowania na równych prawach, we wszystkich decyzjach podejmowanych przez Radę. - Członkowie Rady maja obowiązek aktywnego uczestniczenia w posiedzeniach Rady.
ROZDZIAŁ V
ZASADY GROMADZENIA I WYDATKOWANIA FUNDUSZY RADY RODZICÓW.§ 11
Rada Rodziców gromadzi fundusze na wspieranie statutowej działalności Gimnazjum z następujących źródeł:
ze składek rodziców,
z wpłat osób fizycznych, organizacji, instytucji i fundacji,
z dochodowych imprez organizowanych przez Radę Rodziców, z innych źródeł.
§ 12
- Wysokość składek rodziców ustala się na początku każdego roku szkolnego. Propozycje wysokości składki przedstawia dla całej Szkoły zarząd Rady Rodziców.
- Jeśli do Szkoły uczęszcza więcej dzieci tych samych rodziców, wysokość składki obowiązuje rodzinę.
- Składka na Radę Rodziców jest dobrowolna.
§ 13
- Wydatkowanie środków Rady Rodziców odbywa się na podstawie „Preliminarza wydatków Rady Ro- dziców”, zatwierdzonego przez Radę w danym roku szkolnym.
- Środkami na koncie Rada dysponuje poprzez upoważnione trzy osoby:przewodniczącego Rady,
skarbnika Rady dla budynku przy ul. Tatrzańskiej,skarbnika Rady dla budynku przy ul. Wolności. - Osoby wybrane na w/w funkcje upoważnione są do dokonywania operacji na koncie Rady Rodziców.
-
Skarbnik zobowiązany jest składać sprawozdanie raz na pół roku w szczególnych przypadkach częściej
na wniosek komisji rewizyjnej oraz członków rady.
§ 14
Pisemne wnioski o środki z funduszu Rady mogą składać organa wymienione w § 3.3 niniejszego regula- minu lub poszczególni nauczyciele Szkoły, a także działające w nim na rzecz uczniów koła zainteresowań.
ROZDZIAŁ VI
RAMOWY PLAN PRACY RADY RODZICÓW I JEJ ORGANÓW.
§ 15
- Posiedzenia Rady odbywają się nie rzadziej niż raz na semestr.
- Posiedzenia Rady mogą być również zwoływane w każdym czasie z inicjatywy zarządu, (którykolwiekz członków Rady) oraz na wniosek organów wymienionych w § 3.3, a także a wniosek co najmniej 5 członków Rady. Wniosek taki musi wpłynąć w formie pisemnej lub elektronicznej do przewodniczące- go Rady.
- W posiedzeniach Rady może uczestniczyć dyrekcja Szkoły lub inne osoby zgłoszone przez członków Rady za zgodą lub na jej wniosek.
§ 16
Formy i częstotliwość działania innych struktur działających w ramach Rady Rodziców wynikają z potrzeb realizacji zadań, jakich się te zespoły podjęły.
ROZDZIAŁ VII POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§ 17
1. Zarząd Rady Rodziców jak i członkowie komisji rewizyjnej mogą być odwołani ze swych funkcji przed upływem kadencji, jeśli gremium, które dokonało ich wyboru podejmie decyzję o ich odwołaniu.
2. Odwołania dokonuje się przez podjęcie uchwały zgodnie z § 8.1. § 18
Regulamin wchodzi w życie z dniem uchwalenia
Rejestr zmian
Regulaminu Rady Rodziców przy SP nr 26 w Gdyni
L.p. |
W sprawie |
Nr uchwały z dnia |
Uwagi |
1 |
Usunięto Komisję Rewizyjną oraz obowiązek pełnienia przez członków zarządu aktywnych funkcji w Radach Klasowych. |
01/ 03.10.2018 |
|