2.12.2022 – Programowanie z LEGO

Kilka zdjęć z kolejnych zajęć z programowania Lego Education Prime.

2.12.2022 – chemiczna burza mózgów w 8c

Uczniowie poznali wzory sumaryczne soli, a następnie konstruowali ich strukturalne przestrzenne odpowiedniki.

30.11.2022 – rozwijamy wyobraźnię

Zajęcia z etyki nigdy nie są nudne. Tym razem uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach pt. „Rozwijamy wyobraźnię”, podczas których korzystali z materiałów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością.

29.11.2022 – robotyka w 3b

Uczniowie klasy 3b wspaniałe sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami. Zajęcia z robotyki cieszą się ogromną popularnością.

23.11.2022 – przestrzenne modele chemiczne

Nie takie wzory strukturalne związków nieorganicznych straszne, jak je malują. Przekonali się dzisiaj o tym uczniowie klasy 7 obc, tworząc przestrzenne modele tlenków, kwasów i wodorotlenków Uczniowie skorzystali z materiałów zakupionych w ramach Laboratoria Przyszłości

18.11.2022 – przygoda z robotyką w 2b

Podczas informatyki z p. Olą Duraj klasa 2b zaczęła przygodę z robotyką. Zajęcia odbywają się w ramach projektu ministerialnego Laboratorium Przyszłości.

14.11.2022 – małe roboty – zajęcia z robotyki

Kolejna grupa naszych uczniów rozpoczęła naukę programowania korzystając z zestawów LEGO Education. Tym razem salę lekcyjną „opanowały” małe roboty.

03.11.2022 – zajęcia z robotyki

Klasie 5 rozpoczął się cykl zajęć z robotyki LEGO Education w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie na zajęciach będą doskonalić umiejętności w programowaniu w języku scratch lub Python.

21.10.2022 – LEGO Education w 2b

21.10 w klasie 2b odbyły się 1 zajęcia z klockami LEGO Education. Klocki zostały zakupione w ramach projektu ” Laboratorium Przyszłości”. Przed nami jeszcze wiele zadań i ciekawych lekcji z tymi klockami.

17.10.2022 – Mikroskopowe obserwacje w … KUCHNI!

Na zajęciach „Laboratorium przyrodniczego” ćwiczyliśmy umiejętność mikroskopowania obserwując „preparaty kuchenne”. Młodzi badacze przygotowali własne preparaty z soli kuchennej, mielonej kawy i czarnuszki. Z zaciekawieniem zajrzeli w głąb wiskozowo-poliestrowej ściereczki kuchennej.  Największy zachwyt wzbudziła obserwacja „kosmicznej” soli kuchennej. Na zajęciach testowaliśmy nowe mikroskopy zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

10.10.2022 – szkolenie z robotyki dla nauczycieli klas młodszych

10.10 nauczyciele klas 0-3 i nauczyciel informatyki mieli szkolenie z robotyki w ramach Laboratoriów Przyszłości, które poprowadziła pani Katarzyna Datta.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).