UWAGA!

BIBLIOTEKA NA TATRZAŃSKIEJ CZASOWO ZAWIESZA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ DO DNIA 19 MARCA 2021 r.

ZWROTU WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK MOŻNA DOKONYWAĆ DO SPECJALNIE PRZYGOTOWANEGO PUDŁA W SZATNI LUB PRZY WEJŚCIU DO POMIESZCZEŃ BIBLIOTECZNYCH. ZWRACANĄ KSIĄŻKĘ NALEŻY OPATRZYĆ KARTKĄ Z NAZWISKIEM UCZNIA I KLASĄ, DO KTÓREJ UCZĘSZCZA.

W zaistniałej sytuacji epidemicznej możemy nadal korzystać ze zbiorów bibliotecznych.

Przypominamy, że na szkolnej stronie internetowej, w zakładce DLA UCZNIA, możemy wejść w KATALOG BIBLIOTECZNY online, w którym można  wyszukać interesujące nas pozycje książkowe. Zachęcamy do kontaktu i korzystania z bibliotecznych zasobów.

ul. Tatrzańska                                                      ul. Wolności

Godziny otwarcia:

Poniedziałek  08.00 – 14.00                                 08.30 – 15.00

Wtorek           08.00 – 14.00                                 09.00 – 14.30

Środa             nieczynna                                     nieczynna

Czwartek        08.00 – 14.00                                09.00 – 15.30

Piątek             08.00 – 14.00                                08.30 – 14.00

Przypominamy, że biblioteka szkolna działa w oparciu o program MOL NET+ i dzięki temu stała się również biblioteką wirtualną, w tzw. „chmurze”. Ten system wypożyczania książek pozwala na przeglądanie katalogów zbiorów i wypożyczanie na „zewnątrz”, w ogólnodostępnej sieci internetowej. Użytkownicy otrzymują możliwość:

• intuicyjnego wyszukiwania zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu),
  • podglądu aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur,
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu(komputer, tablet, telefon komórkowy),
  • przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o wypożyczonych i przetrzymywanych książkach.

Czytelnicy, którzy zechcą utworzyć własne konto biblioteczne i w pełni korzystać z usług, jakie oferuje profil czytelnika korzystają ze swojego adresu e-mail  przekazanego przez wychowawcę do biblioteki szkolnej i wprowadzonego przez bibliotekarza do systemu MOL NET+.

NOWOŚCI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione do biblioteki na Tatrzańskiej do końca roku 2018 nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży w ilości 830 egzemplarzy, na łączną kwotę 15 000 zł. Biblioteka na Wolności wzbogaciła swoje zbiory o taką samą  sumę już dwa lata wcześniej.

Biblioteka szkolna, wykorzystując dobrą współpracę z Radą Rodziców:

-zakupiła  w roku 2019  nowości wydawnicze w ilości  195 egz. oraz gry planszowe i edukacyjne (łącznie za 4.000 zł), co znacząco uatrakcyjniło ofertę biblioteki.

w roku szkolnym 2020 zakupiono kolejne 145 egzemplarzy nowości wydawniczych za kwotę 4.000 zł.

Radzie Rodziców ponownie serdecznie dziękujemy!

KONKURSY BIBLIOTECZNE

Jak co roku grupa uczniów z klas II – VIII  bierze udział w wojewódzkim całorocznym konkursie „Wielki Maraton Czytelniczy”.

Wśród naszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019 był  1 laureat,1 finalista oraz 3 wyróżnionych.

W roku szkolnym 2019/2020 możemy pochwalić się 2 finalistami i 2 wyróżnieniami.

Biblioteka prowadzi „Poranki z bajką ” w klasach zerowych, a także zajęcia w ramach „Koła Przyjaciół Książki”, które mają na celu popularyzację czytelnictwa. W szkole organizowane są warsztaty czytelnicze , prowadzone przez znane wydawnictwa oraz spotkania autorskie.