Współpraca i projekty


 

 

Współprace Sportowe: 

Urząd Miasta:
– „Marsz Niepodległości” corocznie uczestniczymy jako szkoła w przemarszu ulicami naszego miasta

Ministerstwo Sportu i Turystyki:
– „Klasa sportowa” w naszej szkole dzięki współpracy powstał klasa sportowa o profilu piłka nożna która uczestniczy w programie szkolenia od klasy IV do klasy VIII
– „Szkolny klub sportowy” to dodatkowe nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów naszej szkoły
– „Europejski tydzień sportu” coroczna organizacja wydarzenia w naszej szkole

Magiczna Moc Bajek – Oddziały przedszkolne i klasa II b ukończyły w czerwcu realizację Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”

Klasy 0-3 biorą udział w projekcie „ABC Ekonomii”

Klasy 0-3 biorą udział w projekcie „ABC Ekonomii”
Głównym założeniem projektu jest zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Klasa Ob obejrzała film o tym jak powstają pieniądze, dzieci dowiedziały się także skąd się biorą monety i banknoty. Bawiliśmy się też w warzywniak, gdzie każdy mógł dokonać zakupów warzyw i owoców.

 

Gdyńskie Centrum Sportu:

– organizacja zawodów sportowych min. Mistrzostwa Rejonu Śródmieście w piłce nożnej
– uczestniczymy w tworzeniu kalendarza wydarzeń sportowych
– bierzemy udział w zawodach sportowych
– uczestniczymy w wydarzeniach sportowych takich jak Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, mieliśmy możliwość obejrzeć mecze Reprezentacji Polski w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie
– uczestniczymy w „Strefie Kibicowania” na różnych biegach ulicznych
– uczestniczymy w projekcie „Gdynia Na Fali” (więcej informacji o projekcie po kliknięciu w obrazek poniżej)
– coroczne wyjście szkoły na „Lodowisko”


Sanepid Gdynia:
– uczestniczymy w projektach: „Czyste Powietrze Wokół Nas”, „Trzymaj Formę”, „Co Ci Chodzi Po Głowie”, „Radosny Uśmiech”, „Bieg Po Zdrowie” (więcej informacji po kliknięciu w logo projektu)

 

Arka Gdynia:
– dzięki klubowi nasi uczniowie mają możliwość obejrzenia meczów piłkarskich
– uczestnictwo w organizacji „Ekstra Talent”

APKP Gdynia:
– mamy podpisaną umowę jako klub patronacki oraz w celu sprawdzania najzdolniejszych piłkarsko uczniów

Pomorzanin Gdynia:
– w dzielnicy „Działki Leśne” klub szkolący piłkarsko wielu uczniów naszej szkoły

Bowling U7:
– coroczne uczestnictwo w Mistrzostwach Gdyni

Basen Jezuici:
– szkolenie dzieci w ramach WF

Strzelnica:
– coroczne wyjścia klas starszych w celu podnoszenia umiejętności

Gdyńskie Przedszkole nr 4, 51, Misiaki:
– coroczna organizowana „Olimpiada Przedszkolaka”

 

Krzewienie patriotyzmu z OPEC

Podpisanie umowy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej
Sp. oo w Gdyni  dotyczącej krzewienia wśród uczniów wychowania
patriotycznego, organizowaniu konkursów o tematyce patriotycznej z
honorowym uczestnictwem patronów szkoły Żołnierzy Armii Krajowej.

Klasa sportowa o profilu piłka nożna

Nasza szkoła podjęła współpracę z Akademią Piłkarską KP Gdynia dotyczącą realizacji
programu szkolenia sportowego opracowanego przez Polski Związek Piłki
Nożnej w utworzeniu klasy sportowej o profilu piłka nożna.

 

„Wzór na ścisłe”

Projekt organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, w którym bierze udział grupa uczniów z klasy 6. Celem programu jest rozbudzanie u młodzieży, w szczególności u dziewcząt, zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.
Stworzymy STEM Klub ((ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), czyli bezpieczną przestrzeń do rozbudzenia zainteresowań nauką ze wsparciem materiałów edukacyjnych. Nauka odbywać się będzie przez eksperymenty i pracę projektową nad globalnymi wyzwaniami w oparciu o proponowane przewodniki i karty pracy. Młodzi naukowcy/czynie będą oswajać się z nauką i zobaczą rzeczywiste przełożenie przeprowadzanych eksperymentów na rozwiązania problemów w realnym życiu. W drugim semestrze STEM Kluby same będą opracowywać eksperymenty i zastanawiać się nad rozwiązaniami aktualnych problemów – globalnych wyzwań. Przeprowadzą projekt młodzieżowy „Globalne wyzwania – lokalne rozwiązania”.

„Obcy atakują – młodzi odkrywcy badają gatunki inwazyjne”

To projekt  prowadzony przez Stację Biologiczną Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, w którym bierze udział klasa 8a.
Uczniowie poszerzają swoją wiedzę ekologiczną dotyczącą inwazji biologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem inwazyjnych gatunków roślin. Uczą się rozpoznawać niebezpieczne dla rodzimej przyrody gatunki roślin, poszerzają swoją wiedzę o sposobach rozprzestrzeniania się gatunków i metodach ich zwalczania. Uczniowie uczestniczą w zajęciach w formie zdalnej – gra terenowa w wersji on-line.

 

Projekty związane z j. angielskim i międzynarodowe:

Projekt e-Twinning:”Going green „( Grecja, Hiszpania, Portugalia i Polska)

Współpraca z Grecją, Hiszpanią, Portugalią, Francją i Danią nad projektem Erasmus+ „Green Action for Blue Growth”.

„TO(działa)MY!” Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas bierze udział w projekcie „TO(działa)MY!” we współpracy UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska. Projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę podejmowania inicjatyw, które mają na celu inspirowanie dzieci i młodzieży do działania wykraczającego poza ramy tradycyjnej edukacji. Więcej informacji o projekcie po kliknięciu w obrazek poniżej:

 

Projekty, w których bierze udział świetlica szkolna:

„Idą święta. Nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj.”


Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W poprzednich edycjach kampanii wzięło udział kilka tysięcy szkół z Polski i zagranicy, których uczniowie wysłali ponad 2 miliony kartek do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.

Zdrowo jem, więcej wiem.

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Pozdrowienia świetlicowe – Gdynia 2020/2021

Celem projektu jest:
– integracja świetlic szkół podstawowych w Gdyni,
– komunikacja drogą pocztową,
– poznanie metody wysyłania kartek,
– nawiązanie do tradycji i obyczaju, jakim jest wysyłanie kartek pocztowych,
– aspekty dziedzictwa kulturowego,
– nawiązanie współpracy między placówkami Gdyńskimi.

II Edycja Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI

rok szkolmy 2020/2021 

Nie od dziś wiadomo, że czytanie pobudza wyobraźnię, pogłębia wiedzę, a także rozwija wrażliwość, czy redukuje stres, dlatego uczniowie klas 1-3 naszej szkoły przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.  Główne założenia projektu to m.in.:

⦁ rozwijanie aktywności czytelniczej,
⦁ doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
⦁ zachęcanie rodziców do czytania dzieciom.

Więcej informacji o projekcie po kliknięciu w obrazek poniżej:

Klasy 1-3 godnie z planem ukończyły II moduł projektu „Lekturki spod chmurki”, co zostało potwierdzone certyfikatem wystawionym przez organizatora. Każda klasa opracowała lekturę związaną z tematyką zimową. Dzieci uzupełniły swoje lekturniki oraz wykonały dwa zadania dodatkowe: plakat dotyczący lektury i pracę z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na koniec razem z chmurką Tosią wybraliśmy się do krainy śniegu. Oglądając filmy „Efekt cieplarniany” i „Potężne lodowce pękają przed okiem kamery” i dowiedzieliśmy się, co to jest efekt cieplarniany i jakie są jego skutki. Mówiliśmy o segregacji śmieci i recyklingu. Wykonaliśmy plakaty zachęcające do dbania o środowisko.

Reasumując – II moduł został ukończony, a jego realizacja przyniosła dzieciom wiele twórczej zabawy.

 

 

III Edycja Projektu Edukacyjnego Emocja

rok szkolmy 2020/2021 

Emocje to coś co towarzyszy nam przez całe życie, dlatego klasy 1-3 z naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJA, który uczy akceptacji, wrażliwości i empatii. Jego głównymi założeniami  jest  kształtowanie postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci, a także dostrzeganie podobieństw i różnic między innymi ludźmi. Celem jest też nauczenie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi pomimo różnic, które posiadamy.

Więcej informacji o projekcie po kliknięciu w obrazek poniżej:

III moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego za nami. Tym razem rozmawialiśmy na temat mocy słów. Dzieci poznały bajkę „Bajka o ciepłym i puchatym”, która była punktem wyjścia do rozmów o dobrych, miłych słowach i o słowach, które są „kolczaste” , niemiłe. Zadania z tego modułu uwrażliwiły dzieci na potrzeby innych, rozwijały wzajemną życzliwość, empatię, poszanowanie odmienności.
W czasie pracy dzieci tworzyły między innymi „Worek miłych słów” czy „Magiczne drzewo”. Każdy usłyszał miłe słowa na swój temat oraz mógł takie słowa „ciepłe i puchate” podarować swojemu koledze.
Mamy nadzieję, że za zawsze pozostaną one w głowach naszych uczniów i będą bardzo często przez nich wykorzystywane.

 

 

 

Zdalnie też się da! 16 marca 2021r. klasa 3a zdalnie „przepracowała” kolejny moduł Międzynarodowego Projektu „Emocja” – tym razem dotyczył on empatii.

„MIARĄ TWOJEGO CZŁOWIECZEŃSTWA

JEST WIELKOŚĆ TWOJEJ TROSKI O DRUGIEGO CZŁOWIEKA”

Ks. M. Maliński

Klasy 1-3 w marcu i kwietniu realizowały IV moduł Międzynarodowego Projektu Emocja. Tym razem była to EMPATIA.

Uczniowie zapoznali się z definicją empatii. Rozpoznawali dźwięki emocji i rozpoznawali emocje jakie przedstawiały różne postacie. Wysłuchali opowiadania pt. „Pluszowy tygrysek”. Obejrzeli film „Grufołak” oraz teatrzyki z łyżek „Jak smutek zamienić w radość” i „Dlaczego warto mówić o swoich uczuciach’. Wykonali różne prace plastyczne. Te działania skłoniły uczniów do dyskusji o emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia w różnych sytuacjach. Wysnuli wniosek , że nasze reakcje na zaistniałe wydarzenia są urozmaicone, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

W dniu 21 marca przyłączyli się do akcji Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Dzień Osób z Zespołem Downa. Założyli skarpetki nie do pary oraz wykonali prace plastyczne w tym temacie. Kolorowe skarpetki były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

smart
smart
smart

W ramach realizowanego przez Gminę Miasta Gdyni projektu „Małe skrzydła, wysokie loty – program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni” i „Rozwiń skrzydła – program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni” nasza Szkoła realizowała zajęcia dodatkowe dla uczniów oraz doskonalenie zawodowe dla nauczycieli. Dzięki środkom finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 również zakupiono dla szkoły wyposażenie pracowni przedmiotowych i sprzęt komputerowy. Projekt był realizowany w okresie 01.09.2016 – 31.10.2018r.

 

 

Poleć tą stronę znajomym