Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Stare i wypróbowane sposoby na nudę.

Jeśli chcecie wypełnić sobie czas podczas przerw w szkole to wpadacie do naszej biblioteki i biegiem, kto pierwszy, do czerwonego pudełka, w którym trzymamy dla Was stare sposoby na nudę – czyli bierki, domino, pchełki, czy trochę nowocześniejsze kostki Story Cubes.
Niestety nasze pudełko jest teraz niedostępne.
Mamy nadzieję, że macie w domach różne gry, nie tylko takie jak w bibliotece.
A co jeśli nie macie, albo te które macie już się Wam zupełnie znudziły?
Elbląska Galeria EL przygotowała dla Was artystyczną wersję gry w domino – domino przestrzenne. Wystarczy wydrukować dwie kartki z przygotowanymi kostkami, wyciąć je i rozpocząć grę.
A jeśli nie macie dostępu do drukarki? Na to też mamy radę. Można wyrysować na pustych kartkach 28 kostek, takich jak domino i po prostu stworzyć własnoręcznie zrobioną grę. Mogą to być tradycyjne kropki/liczby. Ale może zastąpicie je jakimiś rysunkami tak jak artyści z Galerii EL? Jeśli uda się Wam stworzyć jakieś własne, pomysłowe domino nie zapomnijcie pochwalić się i przesłać nam zdjęć!
Tutaj, na FB Galerii, w poście z 31 marca dostępne kartki do wydruku: https://www.facebook.com/GaleriaEL
Warto też poczytać przy okazji w Wikipedii o historii i rodzajach domina: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domino
(kwn)
Poleć tą stronę znajomym