KomunikatyWyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Spektakl „Romeo i Julia” – 6b w Teatrze Miejskim.

Uczniowie klasy 6b, wraz z nauczycielami i rodzicami, mieli zaszczyt uczestniczyć w spektaklu „Romeo i Julia”. Jak wszyscy wiemy, jest to słynna historia miłosna, która opowiada o tragicznych losach dwojga zakochanych w sobie młodych osób. Romeo i Julia – zakochani pochodzący z dwóch zwaśnionych rodów. Szekspirowski konflikt między rodami Capuletich i Montecchich zostaje przeniesiony w bliską, niecodzienną przestrzeń. W spektaklu, Romeo i Julia padają ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwoliły na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. 


Po spektaklu, wszyscy mieli okazję spotkać się z aktorami i porozmawiać o sztuce.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz