Z życia świetlicyZ życia szkoły

Planszowa gra ruchowa

Kochane Świetliczaki kolejna  propozycja od nas, to „Planszowa gra ruchowa”, która będzie bardzo atrakcyjna dla dzieci, ponieważ dzieci ćwiczą i jednocześnie się bawią. Zachęcam do wspólnej zabawy!!!

Gra planszowa (ruchowa)

Zasady gry:

1. Zasady ustalamy przed grą samemu, lub korzystamy z mojej propozycji;
2. Potrzebujemy tylko pionków i kostki do gry;
3. Rzuć kostką, przesuń pionek o ilość oczek jaką pokazała kostka;
4. Wykonaj zadanie ( za rezygnację z zadania cofasz się o 5 pól, za próbę wykonania, ale nie dokończenie ćwiczenia cofasz się o 3 pola);
5. Gra kończy się gdy pierwsza osoba dotrze do mety. Ta osoba jest zwycięzcą, pozostali wykonują dodatkowe zadanie (można ustalić przed grą, co to będzie);
6. Jeżeli nie mam możliwości wydruku planszy, zachęcam aby dzieci stworzyły ją same na kartce. Można sugerować się podaną propozycją. Podane ćwiczenia można zmieniać, jeżeli są trudne lub modyfikować wg upodobań.

Życzę miłej zabawy

Dorota Kisiel