Komunikaty

„Dokąd zmierza Świat”

Uczniowie SP 26 na Konferencji Młodzieżowej 2019 „Dokąd Zmierza Świat” 6 czerwca br.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów World Café pt.: „Ocean zmian”, które odbyły się w marcu w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie, zaprezentowali swoje projekty podczas Konferencji Młodzieżowej 2019 „Dokąd zmierza świat” w Centrum Nauki EXPERYMENT Hasłem przyświecającym prezentacjom był „Ocean zmian”, w kontekście ogólnej myśli przewodniej konferencji „Dokąd Zmierza Świat”. Młodzi prelegenci bardzo profesjonalnie, dojrzale i ciekawie przedstawili różne zagadnienia związane z Morzem Bałtyckim – od bioróżnorodności po zagrożenia dla organizmów morskich oraz człowieka. Wiele uwagi poświęcono „oceanowi plastiku”, który zatruwa wszystkie organizmy żywe. Podczas konferencji przedstawiono 13 projektów (w tym 5 z SP 26), które oceniał Komitet Naukowy. Formy prezentacji były bardzo różnorodne – prezentacjom multimedialnym towarzyszyły postery, makiety, plakaty, ulotki, a nawet dietetyczne ciasteczka w postaci rybek. Komisja wyróżnił 5 prezentacji. Dwa wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 7 a dwujęzycznej – francuskiej ze Szkoły Podstawowej nr 26: Anna Bernat i Maria Szczekocka „ Do you sea what is happening?” oraz Lena Bryll i Jadwiga Kucharska „Jedzenie z morza – czy tylko ryby?”. Opiekunem grup projektowych w SP 26 była. Małgorzata Bazylko. Gratulujemy!!!!!!!!!!!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz