Komunikaty

Akcja „Grosz do Grosza”

„Dzwonek na obiad” w SP 26

Szkoła Podstawowa nr 26 wzięła udział w akcji „Grosz do Grosza”  w ramach ogólnopolskiego programu „Dzwonek na obiad”.   Trzej uczniowie klasy III C gimnazjum pod opieką wicedyrektor Małgorzaty Bazylko przeprowadzili dwukrotną zbiórkę pieniędzy (październik 2017 i marzec 2018) wśród społeczności szkolnej, aby wspomóc finansowanie obiadów w szkołach na terenie całego kraju dzieciom z ubogich rodzin zgłoszonym do programu „Dzwonek na obiad” . W ramach akcji zebrano i wpłacono na konto Fundacji „ Być Bardziej” kwotę 520,39 zł. Zbiórkom towarzyszyły warsztaty omawiające zasady zdrowego odżywiania oraz poruszające problem niedożywienia.

Celem przeprowadzonej w szkole akcji było zaangażowanie całej społeczności szkolnej do działalności na rzecz innych ludzi, pomoc potrzebującym, wpajanie zasad tolerancji i solidarności, wzrost świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej problemu ubóstwa i niedożywienia.
Oddając nawet jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz