POLA NADZIEI – informacje dla wolontariuszy

Zachęcamy naszych uczniów do zaangażowania się w piękną akcję – Pola Nadziei to wydarzenie radosne, wiosenne, z żonkilami w tle!

Młodzieży z klas 6, 7, II i III Gim proponujemy udział w kwestach, młodsze dzieci zaangażujemy w tworzenie żonkilowych dekoracji, które z radością przekażemy Pacjentom Hospicjum.

Pola Nadziei to akcja dedykowana pacjentom hospicjów, ich zespołom i wolontariuszom. To wspaniała okazja do zamanifestowania wsparcia zarówno dla chorych, ich rodzin, a także lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów, psychologów, którzy towarzyszą im każdego dnia.

Jej symbolem jest żonkil, wręczany przez kwestujących wolontariuszy osobom dorzucającym datki do skarbonek.

Od wielu lat nasi szkolni wolontariusze kwestują na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

W tym roku akcja Pola Nadziei na Pomorzu 2018 odbędzie się  w dniu 22  kwietnia / niedziela.

Praca naszych wolontariuszy będzie polegała na zbieraniu datków w jednej z 3 parafii, w zadeklarowanym przedziale czasowym:

• Św Stanisława Kostki, ul. Tatrzańska 35
  • Świętej Rodziny, ul. Kołłątaja 40, Grabówek
  • Św Józefa, ul. Ramułta 13, Leszczynki

Zgody /oświadczenia proszę odbierać u pedagoga/psychologa przy ul.Wolności. Wypełnione zgody prosimy przynosić jak najprędzej, nie później niż 9kwietnia.