KomunikatyZ życia bibliotekiZ życia świetlicyZ życia szkoły

Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej i w świetlicy

W przestrzeni biblioteki i czytelni szkolnej obchodziliśmy ostatnio Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Młodsze klasy brały udział w lekcjach bibliotecznych , podczas których zapoznały się z wystawką książek o Kubusiu Puchatku dostępnych w bibliotece oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą postać autora oraz historię powstania pomysłu na książkę. Odgadywały zagadki oraz bawiły się lapbookiem (książką aktywnościową o sympatycznym misiu) , wykonanym wcześniej przez starsze koleżanki pod kierunkiem bibliotekarza, jak też z ciekawością wysłuchały bardzo trafnych i mądrych cytatów z książki.
Podczas przerw uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swe siły bawiąc się przygotowanymi dla nich edukacyjnymi kartami pracy związanymi z lekturą. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w proponowanych zajęciach były misiowe żelki :-).

W świetlicy uczniowie przygotowali gazetkę z rysunkami Kubusia oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w Kubusiowej fotoramce. Dzieci, i te młodsze i te starsze, z wielką chęcią ustawiały się do zdjęcia.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz