KomunikatyZ życia szkoły

Dzień Kultury Ukraińskiej

Dnia 15 czerwca w naszej szkole odbył się festyn związany z Dniem Kultury Ukraińskiej. Nasi ukraińscy uczniowie prezentowali swoją kulturę podczas występów muzycznych, teatralnych oraz modowych. Dla wszystkich uczestników festynu nie zabrakło zajęć plastycznych i tanecznych, jak też różnorodnych konkurencji sportowych. Ze względu na warunki pogodowe część zajęć przeniosła się do wnętrza szkoły, gdzie można było posilić się w kawiarence, obejrzeć prezentację o Ukrainie, wziąć udział  w zajęciach Gdyńskiego Centrum Zdrowia, czy też zajęciach żeglarskich realizowanych w ramach projektu „Na fali”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie na tę okazję przygotowana fotobudka oraz możliwość rysowania kredą na tarasie i chodnikach szkoły. Na apelu kończącym festyn uroczyście wręczono puchary i statuetki finału Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Bawiliśmy się wspaniale!

Poleć tą stronę znajomym