Ogłoszenia dla Rodziców

mLegitymacja

mLegitymacja szkolna, identycznie jak papierowa wersja dokumentu, poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek – przypomniał szef Ministerstwa Cyfryzacji. – Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina.

mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji.

Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

W mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w „tradycyjnych” dokumentach:

• imię i nazwisko ucznia,
  • numer legitymacji,
  • datę wydania,
  • termin ważności,
  • status użytkownika (uczeń),
  • datę urodzenia,
  • PESEL,
  • adres zamieszkania,
  • nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. oraz pobrać aplikację mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aby otrzymać mLegitymację należy:

1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Tatrzańskiej i Wolności.
  2. Wysłać na adres sekretariatu sekretariat@sp26.edu.gdynia.pl jako załącznik zdjęcie legitymacyjne ucznia w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  3. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego należy uruchomić System na urządzeniu.

Regulamin usługi mLegitymacja

mlegitymacja – informacje

Wniosek o wydanie mLegitymacji

Komunikat do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców

Szanowni Państwo,

przekazuję Państwu ulotkę do wykorzystania w działaniach z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki, na przykład poprzez wywieszenie jej na terenie szkoły w miejscach najczęściej uczęszczanych, na drzwiach wejściowych, na zajęciach z uczniami.

Ulotka została opracowana przez Fundację AIDRATUNEK, z którą Pomorski Kurator nawiązał współpracę w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki i posiada pozytywną opinię Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Pomorski Kurator Oświaty
Małgorzata Bielang

Ulotka

Stomatologia szkolna

W OFERCIE ZNAJDUJĄ SIĘ:

•  fluoryzacja (wzmocnienie szkliwa zębów),
  •  lakierowanie,
  • lakowanie szczelin oraz bruzd,
  • leczenie.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?

• dzieci i młodzież do ukończenia 19 roku życia (profilaktyczne świadczenia stomatologiczne),
  • uczniowie powyżej 19 roku życia (podstawowe świadczenia ogólnostomatologiczne).

Opieka stomatologiczna dla uczniów realizowana jest indywidualnie w naszych placówkach:

• Gdynia, Wawrzyniaka 4,
  • Gdynia, Żwirki i Wigury 14.

Aby skorzystać ze świadczeń należy się zarejestrować na wizytę telefonicznie 58 743 17 21 lub osobiście.  W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego lub jego obecność w czasie wizyty w palcówce.

Świadczenia są nieodpłatne i finansowane są w ramach umowy z NFZ

Zakres świadczeń realizowany na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

CITIMED – ulotka

Informacje przekazane przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Materiały edukacyjne dotyczące zapobiegania chorobom przenoszonym drogą pokarmową.

pismo przewodnie

Zasady zapobiegania infekcjom w szkole

Informacja dla Rodziców

Choroby przenoszone drogą pokarmową w szkole

Informacje dotyczące ubezpieczania.

Oferta dotyczy Polisy nr 777-19-606-00001162

Ubezpieczenie

Pieniądze na ubezpieczenie wpłacamy do dnia 10 października 2019 r. do wychowawców klas.

Całodobowa bezpłatna linia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

MEN – bezpłatna infolinia