Przyjaciele szkołyZ życia szkoły

Życzenia z Chersonia w rocznicę niepodległości Polski

11 listopada miało miejsce spotkanie online z okazji Święta Niepodległości Polski – przekazujemy Państwu najlepsze życzenia i zapewnienie o życzliwej pamięci w tym świątecznym dniu od naszej partnerskiej szkoły, Gimnazjum nr 16 w Chersoniu na Ukrainie.

W spotkaniu po polskiej stronie udział wzięli: dyrektor szkoły Alicja Bajduszewska, nauczycielka języka polskiego Joanna Samp-Szulc oraz Project manager Bałtycko-Czarnomorskiego Forum Ekonomicznego Dariusz Kijanka z rodziną. Na spotkaniu w szkole w Chersoniu obecni byli: dyrektor szkoły Kristina Golovchenko, nauczycielka języka polskiego Alina Onishchenko wraz z uczniami, prezes Stowarzyszenia Polaków „Polonia” w Chersoniu Rozalia Lipińska, a także pracujący od siedmiu lat w Chersoniu polonista Paweł Elias. Do spotkania dołączył także prezes zarządu Bałtycko-Czarnomorskiego Forum Ekonomicznego Vladimir Makuha.

Nasi przyjaciele z Chersonia mieli podwójną okazję do świętowania – oczywiście obchodzili Dzień Niepodległości Polski, zaśpiewali wspólnie hymn Polski, wysłuchali wykładu o historii Polski, ale prócz tego otworzyli nowy gabinet języka polskiego w swojej szkole.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za życzenia i pamięć! Państwu również życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Poleć tą stronę znajomym