Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Gniezno i Wrocław – klasy 4-6 na wycieczce

W poniedziałek, wczesnym rankiem, grupa uczniów z klas 4-6 udała się na wycieczkę szkolną. Wszyscy udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedzaliśmy najcenniejszy zabytek tego miasta, a mianowicie Katedrę, która położona jest na historycznym Wzgórzu Lecha. Katedra w Gnieźnie przypomina nam o wielu wydarzeniach w dziejach Kościoła i państwa polskiego. To właśnie w Gnieźnie arcybiskupi a później prymasi dokonywali koronacji królewskich. Z przewodnikiem zwiedziliśmy Podziemia Katedry Gnieźnieńskiej, Kaplicę Krzyża i oczywiście Drzwi Gnieźnieńskie, które obecnie należą do najbardziej interesujących zabytków sztuki europejskiej. Zwiedzając to urokliwe i piękne miejsce, nie sposób było ominąć bardzo interesującego życiorysu świętego Wojciecha.

Drugi dzień naszej wycieczki minął bardzo szybko. Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania pięknego Wrocławia. Dzięki interesującym historiom, które opowiadała nam Pani Ania (przewodnik), wszyscy poznaliśmy najpiękniejsze zabytki tego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć Ratusz z XIX wieku, zabytkowe kamieniczki, Katedrę pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela oraz niezapomniany widok na Ostrów Tumski. Pani Ania oprócz zapoznania nas z historią Wrocławia, przygotowała konkursy sprawdzające naszą czujność i koncentrację. Na szczęście udało nam się wszystkie konkursy wygrać i tym samym uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania otrzymali ciekawe mapy.

Największe wrażenie na nas zrobiła jednak Panorama Racławicka. Jest to rotunda wzniesiona dla lwowskiego obrazu autorstwa Kossaka i Styki. Pomieściła ogromne płótno o wymiarach 15x116m, przedstawiające zwycięską bitwę żołnierzy Tadeusza Kościuszki, stoczoną 4 kwietnia 1794r pod Racławicami.

Ostatnim punktem naszej dzisiejszej wędrówki było ZOO i Afrykarium. Wrocławskie ZOO to 150-letni ogród, który w wyjątkowy sposób łączy tradycję z nowoczesnością. W samym jego sercu, pośród zabytkowych pawilonów powstało unikatowe oceanarium – Afrykarium.

Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku naszej Szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą galerią zdjęć z dwóch pierwszych dni naszej wycieczki

 

 

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz