Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Wycieczka do pracowni garncarskiej

Z okazji Dnia kobiet klasa 0 wybrała się na zajęcia do pracowni garncarskiej.
Pani Ula, która prowadziła warsztaty opowiadała bardzo ciekawe rzeczy na temat obróbki i wypalania gliny. Następnie dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Z bezkształtnych kawałków gliny powstały prawdziwe arcydzieła – przepiękne miski, kubki i różne zwierzaki. Dzięki tym warsztatom dzieci miały możliwość upewnić się, że lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i bardzo rozwija wyobraźnię oraz kreatywność. Dostarcza wielu pozytywnych emocji i może być początkiem nowej pasji. Wszystkie stworzone dzieła sztuki po wyschnięciu i wypaleniu „przyjadą” do szkoły i będzie można je podziwiać.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz