Z życia świetlicyZ życia szkoły

Wodny tor przeszkód

 

Polecam wspaniałą zabawę dla małych i dużych dzieci, która doskonale wspiera zmysł równowagi, czucia i dotyku. Zabawa ruchowa zarówno do domu jak i na plener dla jednego dziecka, dwójki lub całej grupy. Podczas takiej aktywności trenujemy koordynację, równowagę i pobudzamy zmysły. Ważne aby podczas zabawy chodzić po butelkowym torze gołymi stopami, wtedy lepiej czujemy powierzchnię. Dla zwiększenia doznań czuciowych w kilku butelkach może być umieszczona ciepła woda, a w innych zimna.

 

Butelki sklejamy taśmą, aby tor był bardziej stabilny.

 

Następnie można zrobić bardziej kręty tor przeszkód.

 

Kolejne utrudnienia:

1. Chodzenia z łyżką utrzymując na niej piłeczkę pingpongową

2. Chodzenie z poduszką na głowie

 

3. Chodzenie z piłką do kosza

4. Chodzenie hantlami i praca ramion

 

Miłej zabawy 🙂 🙂

Ewa Owczarzak

Aleksandra Świtońska

Poleć tą stronę znajomym