Z życia szkoły

Tydzień Edukacji Globalnej

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Ten międzynarodowy tydzień poświęcony globalnym wyzwaniom, którego obchody przypadają zawsze na trzeci tydzień listopada, to ogólnoeuropejska inicjatywa zapoczątkowana w 1999 roku przez Centrum Północ-Południe działające przy Radzie Europy. Podczas jego trwania mieszkańcy i mieszkanki Europy, ale i całej naszej planety organizują różne wydarzenia, w tym roku w dużej mierze o charakterze online, poruszające tematy funkcjonowania współczesnego świata, globalnych wyzwań i współzależności oraz zastanawiają się nad konkretnymi rozwiązaniami istniejących problemów.

Uczennice klas 6: Julia Grzeszczuk, Zuzanna Matwiejczyk, Kalina P., Hanna Szankin, Mia Todorov i Zofia Trzeciak pod opieką wicedyrektor Małgorzaty Bazylko, jako zespół „Ściśle Zakręcone”, biorą udział w Wirtualnym Festiwalu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Ambitny zespół uczennic z naszej szkoły codziennie online „zmaga się” (w godzinach 9.00-15.00), nie opuszczając lekcji) z zadaniami związanymi z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju.

Jak działać na rzecz bardziej sprawiedliwego świata dla wszystkich?  Co możemy zrobić na rzecz klimatu i stać się częścią klimatycznie świadomych społeczności? Kto jeszcze może wpływać na losy środowiska oraz ludzi i czy każdy z nas ma równe możliwości działania?

„Ściśle Zakręcone” planują aktywności dla siebie i swojej rodziny, proponują działania na rzecz klimatu, w które będzie się mogła włączyć Nasza szkoła i społeczność lokalna.

 

Poleć tą stronę znajomym