Szlachetna PACZKA – aktualizacja

Bardzo dziękujemy dotychczasowym darczyńcom, mamy zebrane 1800.00 zł.

Dodatkowo otrzymałyśmy pościel, kosmetyki, środki higieniczne. Zbiórkę realizujemy do 6 grudnia (musimy mieć czas na zakupy, spakowanie paczek i zawiezienie do magazynu). Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć do zbiórki to serdecznie zapraszamy. Pieniądze lub artykuły spożywcze można przynieść do szkoły do p. Doroty Engel (pedagog ) lub po prostu do wychowawcy klasy.

Poniżej przypomnę jakie są jeszcze inne potrzeby p. Małgorzaty:

Żywność – każda żywność z długim terminem ważności sprawi, że pani Małgorzata chociaż na jakiś czas będzie odciążona od podstawowych wydatków.

Żywność trwała: ryż, kasza, olej, płatki kukurydziane, mleko, maślanka, miód, dżem, makaron, mąka

Środki czystości: szampon (czarna rzepa lub skrzyp polny), pampersy dla dorosłych rozmiar L, mydło (ew. żel myjący), szczoteczka do zębów, płyn do płukania zębów, pasta do zębów

Dorota Engel, Agata Jendraszek

Pani Małgorzata – 81 lat

Pani Małgorzata jest osobą samotną, utrzymuje się z renty po zmarłym mężu i z zasiłku pielęgnacyjnego w łącznej wysokości 2040 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania w tym leków, na życie zostaje Jej 992 zł. Jej stan zdrowia nie pozwala na częste wychodzenie z domu, gdy może sobie na to pozwolić czas spędza w spółdzielczym ogrodzie gdzie zajmuje się kwiatami. Świat pani Małgorzaty to książki, słuchanie radia i oglądanie świata przez okno. Najbardziej tęskni za kontaktem i towarzystwem drugiego człowieka.

Pani Małgorzata jest bardzo skromną osobą, z wielkim skrępowaniem rozmawiała o swojej sytuacji z wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Jeżeli stworzymy dużą grupę ludzie dobrej woli to damy radę.

Kluczowe potrzeby :

Lodówka, obecna przecieka i nie utrzymuje prawidłowej temperatury przez co przechowanie żywności w dłuższym terminie jest niemożliwe. Nowa lodówka to koszt ok. 700 zł, przy zbiórce pieniędzy każda złotówka ma znaczenie. Na bieżąco będziemy informować jaka kwota już została zebrana. Oczywiście faktura po zakupie będzie do wglądu.

Sokowirówka – pani Małgorzata ma bardzo duże zapotrzebowanie na witaminy, niestety Jej sokowirówka właśnie się zepsuła. Wg informacji internetowej sprzedaży można kupić nową do 200 zł, ale myślę, że jeżeli ktoś ma swoją i już jej nie używa z pewnością będzie dobrym prezentem.

Pozostałe potrzeby:

Środki czystości: szampon (czarna rzepa lub skrzyp polny), pampersy dla dorosłych rozmiar L, mydło (ew. żel mający), szczoteczka do zębów, płyn do płukania zębów, pasta do zębów

Pościel: kołdra, poszwy, prześcieradło (rozmiar 160×200 cm)

Marzenia p. Małgorzaty, czyli szczególne upominki:

Krem do twarzy Bielenda dla osób po 70-tce.

Aktualnie zebrana kwota to 400.00 zł.

Osoby koordynujące zbiórkę:

Agata Jendraszek kontakt a.jendraszek@sp26gdynia.pl lub osobiście w szkole we wtorki 12.45 – 15.25; czwartki 7.45 – 9.40 i 14.20 – 15.25.

Dorota Engel – pedagog, codziennie w godzinach pracy

Darczyńców prosimy o zostawianie rzeczy/pieniędzy w szatni z informacją od kogo dana darowizna pochodzi (w przypadku chęci zachowania anonimowości informacja ta nie jest obowiązkowa)

Zbiórka trwa do 6 grudnia (wtorek)