Serdeczna prośba od Fundacji Powszechnego Czytania

W naszej bibliotece mamy już sporą półeczkę z książkami dla dzieci w języku ukraińskim. Wśród nich jest wiele pozyskanych z Fundacji Powszechnego Czytania , która wspomogła już 400 bibliotek (w tym naszą), wysyłając im blisko 60 000 książek. Dzięki takiemu działaniu wiele ukraińskich dzieci może chociaż na chwilę przenieść się w inny, bezpieczny i beztroski świat, w którym przecież powinny na co dzień wzrastać. Nieustannie do Fundacji zwracają się kolejne placówki z prośbą o choćby jeden egzemplarz takiej książki. Niestety, mimo największych wysiłków , Fundacja nie jest w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu. W ramach podziękowań za już otrzymane dary książkowe zachęcamy do włączenia się do akcji pomocowej i wspieranie zbiórki.

Poleć tą stronę znajomym