KomunikatyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Dzień Mózgu

Europejczycy Dzień Mózgu świętują 18 marca już od 1998 roku, a jego celem jest propagowanie wiedzy o funkcjonowania naszego układu nerwowego.Jak ważny jest sprawny mózg – nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W poniedziałkowy ranek w szkolnej bibliotece na uczniów czekały modele anatomiczne ludzkiego ciała oraz mózgu. Kto miał na to ochotę, ten mógł zmierzyć się z trudnym zadaniem próby samodzielnego złożenia pojedynczych części w całość. Do dyspozycji dzieci zostały wyłożone również arcyciekawe książki o funkcjonowaniu mózgu, jego budowie i tajemnicach. Kto nabrał ochoty na zgłębienie tematu – mógł obejrzeć prezentację multimedialną lub udać się na pierwsze piętro szkoły, gdzie na ścianie pomalowanej farbą tablicową Panie ze świetlicy przygotowały dla nich wiele ciekawostek.