KomunikatyZ życia biblioteki na Tatrzańskiej

Ruszył Wielki Maraton Czytelniczy!

Wielki Maraton Czytelniczy jest ogólnopolskim konkursem dla dzieci i młodzieży, objętym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.Uczniowie muszą wnikliwie przeczytać wskazane książki ( jedną w miesiącu), a następnie napisać test konkursowy , składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno- i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, rebusy, zadania otwarte). Zdobywcy największej ilości punktów po sześciu testach zdobywają tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego.
Miło nam poinformować , że w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego zechciało wziąć udział bardzo wielu uczniów klas 4-6 oraz – po raz pierwszy w naszej szkole- kilkoro nieco młodszych, z klas 2-3. Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich zapisanych (jeszcze we wrześniu) do konkursu uczniów do napisania pierwszego testu do biblioteki szkolnej. Ze względu na warunki lokalowe test dla pierwszej grupy został przeprowadzony już w ostatni piątek, natomiast wszystkich pozostałych zapraszamy już od najbliższego poniedziałku. Trzymamy kciuki i do zobaczenia na teście!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz