Z życia biblioteki

Dzień Uśmiechu w bibliotece i nie tylko …

Pierwszy piątek października w naszej bibliotece był bardzo wesoły, obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył ” smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Symbol ten reprezentować ma to, co na co dzień chcielibyśmy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny , sympatyczny uśmiech i radość życia. W bibliotece tego dnia przygotowaliśmy wspólnie z chętnymi dziećmi żółte buźki, które wraz z krótką historią tego święta zostały rozlepione na szkolnych korytarzach. Kto chciał, mógł oderwać dla siebie ten sympatyczny, uśmiechnięty znaczek. W samej czytelni czekały na odwiedzające bibliotekę dzieci plastyczne zabawy , polegające na domalowaniu do różnych konturów twarzy szerokich i wesołych uśmiechów. Z powstałych prac powstała bardzo wesoła galeria!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz