Z życia świetlicyZ życia szkoły

Pograjmy dziś w…BIERKI

Dzień dobry:)

Dzisiaj mam dla was propozycję zabawy którą możecie przygotować sami, oczywiście bez wychodzenia z domu.
Bierki to gra znana starszym i młodszym.

Jeśli macie dużo kolorowych kredek nie potrzebujecie niczego więcej, żeby się dobrze bawić! Wybierzcie kilka kolorów kredek, którymi będziecie grali i każdemu przypiszcie inną wartość. Na przykład, zielona kredka może być warta pięć punktów, a niebieska tylko dwa.

Złapcie wszystkie kredki w dłoń, a następnie wysypcie je na stół tak, żeby utworzyły luźny stosik. Na zmianę podnoście po jednej kredce.

Gracz traci kolejkę, gdy podczas wyciągania drgnie choćby jedna z pozostałych na stole kredek. Kiedy podniesiecie wszystkie kredki, podliczcie punkty. Wygrywa ten, kto uzyska większą liczbę punktów. Gra ćwiczy silną wolę, koncentrację i zręczność.

 

Pozdrawiam Was

Dorota Kisiel

 

Poleć tą stronę znajomym