Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej u pierwszaków!

W obu klasach pierwszych odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.  Dzieci odgadywały bajkowe zagadki i quizy, układały bajkowe puzzle, dobierały tytuły bajek do ilustracji, obejrzały prezentację multimedialną o zasadach  korzystania z biblioteki i wypożyczonych książek oraz wykonały wesołe zakładki. Na zakończenie lekcji bibliotecznych każdy uczeń został pasowany na czytelnika ogromną złoto-czarną księgą, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz „Wyprawkę Czytelniczą” w postaci książki „Pierwsze abecadło”, broszury informacyjnej dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet – przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

Poleć tą stronę znajomym