Z życia szkoły

Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży

Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do zapoznania się z wykazem placówek realizujących świadczenia w zakresie opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, w których od 1 kwietnia psychologowie i psychiatrzy świadczą pomoc dzieciom i młodzieży z różnymi problemami psychicznymi.

Chodzi szczególnie o takie, które nasiliły się m.in. w związku z trwającą od ponad roku pandemią i ograniczeniem kontaktów społecznych. Główne założenia opieki środowiskowej to wsparcie w domu pacjenta, współpraca z rodziną i hospitalizacja tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Z pomocy mogą korzystać dzieci poniżej 7. r. ż., dzieci i młodzież szkolna oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych do ukończenia 21 lat.

Poradnie środowiskowej opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży w szpitalach marszałkowskich

Edit. – Sprostowanie poz. 4 w tabeli przesłanej mailem w dniu 8 kwietnia br. w sprawie wykazu placówek realizujących świadczenia w zakresie opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

 

 

Poleć tą stronę znajomym