Z życia szkoły

O edukacji inaczej…

Nasza szkoła bierze udział w Kampanii Społecznej Szkoła-od-nowa.pl. Kilka słów o samym pomyśle:

„Szkoła od nowa to projekt, w którym chcemy wypracować rozwiązania, które pomogą dzieciom i młodzieży wrócić do edukacji stacjonarnej po okresie przymusowej edukacji zdalnej. Chcemy również wspierać w tym trudnym czasie polskie rodziny.

Jako eksperci w zakresie psychologii, pedagogiki i zdrowia psychicznego zdajemy sobie sprawę, że edukacja zdalna była koniecznością wynikającą z pandemicznej sytuacji w naszym kraju, jednakże wpłynęła ona zakłócająco na rozwój społeczno – emocjonalny oraz zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Ponieważ jednak jako grupa praktyków wierzymy w pozytywne słowo, relacje oraz działanie zamiast marazmu i narzekania postanowiliśmy wypracować rozwiązania, które pomogą dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i nauczycielom w powrocie do szkoły od nowa”.

Rada Pedagogiczna uczestniczyła w dwóch szkoleniach, z których jedno zostało przeprowadzone przez Joannę Węglarz, a drugie przez Annę Blokus- Szkodzińską. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i profilu FB, wspomnianej wyżej kampanii.

Poleć tą stronę znajomym