Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Biblioteczne obchody Dnia Kubusia Puchatka

W dniu urodzin Kubusia Puchatka w szkolnej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia pełne zabaw i radości. Przygotowano kącik czytelniczy, w którym uczniowie mogli zagłębić się w przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Zaproszeni uczniowie klasy 3A obejrzeli prezentację multimedialną o autorze znanej bajki oraz historii jej powstania. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach literackich, malowały postacie z bajki oraz słuchały czytanych fragmentów książek. Bibliotekarze przygotowali także mnóstwo cytatów z mądrościami głównych bohaterów. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechem na twarzy i sympatią do magicznego świata stworzonego przez A.A. Milne’a. Obchody Dnia Kubusia Puchatka okazały się doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i rozwijania wyobraźni najmłodszych czytelników.