KonkursyZ życia szkoły

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Lingwistyczny „Kaligramy”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły  klas 1-8 do udziału w III edycji MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „KALIGRAMY” organizowanej przez SP nr 17 w Gdyni.
Należy wykonać nigdzie wcześniej niepublikowaną pracę plastyczną, ilustrującą w formie kaligramu słowo lub wyrażenie w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.

• Prace muszą mieć płaską formę (dwuwymiarową).
  • Format arkusza jest określony: A4 dla uczniów klas 1-3, A4 lub A3 dla uczniów klas 4- 8.
  • Papier użyty do wykonania pracy może być biały lub kolorowy.
  • Technika wykonania prac jest dowolna (w przypadku wykorzystania materiałów sypkich, takich jak kasza, piasek itp., należy zabezpieczyć pracę przed zniszczeniem, np. osypaniem).

Zakres tematyczny Kaligramów:

• Klasy 1 – 3 – ZWIERZĘTA
  • Klasy 4- 6 – JEDZENIE/ GOTOWANIE
  • Klasy 7-8 – MODA/UBRANIA

Na rewersie wykonanej pracy należy umieścić imię, nazwisko oraz klasę i szkołę autora pracy. Praca musi zostać wykonana samodzielnie. Oddajemy ją nauczycielowi języka angielskiego do 8 maja 2024r.
Szkoła może przesłać maksymalnie 3 prace dla każdej grupy wiekowej. Jeśli prac w danej kategorii będzie więcej, szkolny opiekun konkursu (Dorota Jarzyńska) przeprowadzi etap wewnątrzszkolny.

Tematem konkursu jest KALIGRAM. Jest to kompozycja kaligraficzna stanowiąca zamkniętą całość. Jest to słowo lub wyrażenie przedstawione w postaci obrazu.
KALIGRAM polega na takim przedstawieniu wybranego słowa, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa. Wybrane słowo należy przedstawić w taki sposób, aby jego znaczenie było czytelne, a kolejność liter w wyrazie zachowana. Kaligram nie jest podpisem rysunku.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji prac konkursowych (bez roszczeń autorów do prac autorskich) w celu promocji konkursu i szkoły.
Regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej szkoły:

Nauczyciele j. angielskiego.