KomunikatyZ życia biblioteki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Drugi kwietnia- dzień urodzin Andersena- stał się okazją do świętowania Dnia Książki dla Dzieci na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się do obchodów tego święta i z tej okazji pochwalili się swoimi ulubionymi książkami, które przynieśli ze sobą oraz opowiedzieli kolegom dlaczego tak je lubią. Uzupełnieniem prezentacji były wspaniałe i pomysłowe przebrania za bohaterów ulubionych książek. Wśród chłopców największą popularnością cieszyły się książki fantastyczne,o sporcie, zwierzętach, rycerzach oraz komiksy, natomiast dziewczynki wybierały najczęściej klasykę dziecięcą lub książki o gwiazdach filmów Disneya, rasach psów,kotów i koni.W klasach odbyły się przy okazji różne zabawy z książką w roli głównej, kalambury, wysłuchania fragmentów ulubionych lektur oraz konkursy plastyczne na najpiękniejszą ilustrację.Zebrane prace trafiły do biblioteki , gdzie jury już wkrótce wyłoni zwycięzców.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz