KomunikatyZ życia szkoły

Liczby dodatnie i ujemne – kreatywne zajęcia w 6b

Klasa 6b zaczyna swoją przygodę z liczbami dodatnimi i ujemnymi. Aby matematyczne potyczki z nowym tematem nie odbywały się tylko w szkolnej ławce, Pani Małgosia zaprosiła wszystkich do oryginalnej zabawy. Klasa została podzielona na kilka grup i każda z nich otrzymała kartki oraz klamerki. Na kartkach zapisywane były różne liczby i ułamki (dodatnie i ujemne). Grupy musiały odpowiednio przypiąć kartki do osi liczbowej, którą trzymała Pani Małgosia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, by przypięte do osi liczbowej karteczki były odpowiednio ułożone. Aby zadanie było poprawnie wykonane, nie wystarczyła tylko matematyczna wiedza ale także umiejętność współpracowania w zespole. Wszystkie grupy spisały się wspaniale.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz