Z życia świetlicyZ życia szkoły

Lampiony ze słoika z wiosennych kwiatów

Świetliczaku!

W wolnej chwili zachęcamy Cię do wykonania bardzo prostego i przepięknego lampionu.

Lampiony ze słoika wykonacie w bardzo prosty sposób z letnich kwiatów i dwustronnej taśmy klejącej. To doskonała propozycja na twórczą pracę dla Was. Efekt jest fantastyczny, a takie lampiony to przepiękna dekoracja.

Do wykonania lampionów potrzebujesz:

  • dowolnej wielkości szklany słoik,
  • dwustronną taśmę klejącą,
  • kolorowe kwiaty wiosenne,
  • nożyczki,
  • świeczki.

Szklany słoik oklejamy dookoła dwustronną taśmą klejącą, a następnie ściągamy zabezpieczanie. Do klejącego się słoika przyklejamy polne kwiaty, liście, źdźbła zboża. Możecie je zebrać wcześniej, lub oklejać słoik wspólnie z dzieckiem. To bardzo prosta, twórcza i kreatywna dekoracja, którą z łatwością wykona każde dziecko. Zobacz poniżej jak krok po kroku wykonuję lampiony. Szczególnie efektownie wyglądają, gdy zapalimy w nim świeczkę. Koniecznie muszę też wspomnieć o pięknym zapachu, który pod wpływem ciepła roztacza się wokół, tworząc wspaniały klimat. Spróbujcie koniecznie zrobić podobne lampiony w domu.

 

Pozdrawiamy Was serdecznie!!!

Ewa Owczarzak i Aleksandra Świtońska

Poleć tą stronę znajomym