KonkursyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Gratulacje dla naszych Maratończyków!

       Właśnie zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy – międzynarodowy konkurs  pod honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.
W tegorocznej edycji WMC na wszystkich czterech poziomach wiekowych (trzy dla uczniów ze szkół podstawowych oraz jeden dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych) uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 szkolnych koordynatorów z 648 placówek z ośmiu polskich województw, a także z Wielkiej Brytanii.
       Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów w trzech grupach wiekowych. Dzielni Maratończycy każdego miesiąca czytali lekturę wskazaną przez organizatorów konkursu, następnie pisali test sprawdzający znajomość jej treści.
  • Miło nam poinformować, że VIII edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” skierowanej do uczniów klas II – III, Jonatan Szulkowski z klasy III A otrzymał wyróżnienie za najlepszy wynik w szkole, w swojej grupie wiekowej. GRATULUJEMY!
  • Z przyjemnością pragniemy również poinformować, że w XI edycji WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV -VI, wyróżnienie za najlepszy wynik w szkole otrzymała Maja Wojterska z klasy IV A. GRATULUJEMY!
  • Z ogromną radością informujemy, że Maja Rokita i Lena Bryll z klasy VIII A otrzymały tytuły finalistek w  IX edycji WMC „W lustrze książki”, adresowanej do uczniów klas VII – VIII. GRATULUJEMY!
O terminie i sposobie wręczenia nagród książkowych, ufundowanych przez Miasto Gdańsk, oraz dyplomów poinformujemy w późniejszym czasie.
Wszystkim naszym uczestnikom tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za udział i zaangażowanie.
(lk)
Poleć tą stronę znajomym