KonkursyNasze sukcesyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Gratulacje dla Ani!

Miło nam poinformować, że w finale XI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję…”, uczennica klasy VIII A, Anna Bernat otrzymała wyróżnienie za swój wiersz „Rzeczy Martwe”. Nagrodą dla Ani będzie publikacja jej wiersza w XI Tomiku Poezji Uczniowskiej.

Serdecznie gratulujemy autorce i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej, jednocześnie zapraszając wszystkich  do lektury wyróżnionego wiersza:                                                                                                                 (lk)

Rzeczy Martwe

Wylane mleko nigdy nie zostanie okrzyczane

I rozbitej szklanki nikt za spadnięcie ze stołu nie pobije.

Krzywego lustra nikt nie będzie poniżał za wygląd

I zegara nikt nie będzie winił za uciekający czas.

W twoich oczach nic już nie zobaczę,

Ale moje ubrania wciąż przesiąknięte będą emocjami z wypraw, na których nigdy nie miałam się znaleźć.

Ulice, na których trochę za późno słychać było nasze kroki, nie zapomną naszych trochę za głośnych rozmów.

Na tym prostym korytarzu pełnym krzywych spojrzeń,

Twój wzrok zwinnie mnie omija, ma już wprawę.

Teraz wszystko dzieje się odwrotnie niż na naszych fotografiach,

Jednak tęsknota minie, tylko ty i ja nie będziemy wiedzieli co zrobić z tymi rzeczami, które po nas zostały.

Anna Bernat VIIIA

SP26 Gdynia