KomunikatyZ życia biblioteki

Finał akcji promującej czytanie w klasach młodszych – „Gang Słodziaków”

Wszyscy wiemy, że pasję czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka- pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Będąc świadomymi wagi tego tematu- biblioteka szkolna wraz z wychowawcami klas młodszych włączyła się w akcję zachęcającą uczniów do codziennego czytania, przygotowaną dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce przez sieć sklepów Biedronka. Dzięki dostarczonym szkole pakietom książek i pomocy dydaktycznych,maskotkom Gangu Słodziaków, mini-albumom na naklejki udało się zmotywować bardzo dużo maluchów do regularnego czytania. Dopełnieniem akcji był konkurs plastyczno-literacki w oparciu o książkę „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”: klasy I rysowały swoje historie, II tworzyła komiksy, a III pisała krótkie historie i je ilustrowała. Podczas finału akcji za nagrodzone prace na poszczególnych poziomach klas dzieci otrzymały pluszaki. Wśród wszystkich kolekcjonerów 21 naklejek, za sumienne codzienne czytanie, rozlosowano 5 książek o Gangu Słodziaków , a każdy uczestnik spotkania otrzymał kolorową zakładkę zachęcającą do wypożyczenia w szkolnej bibliotece świeżo zakupionych nowości wydawniczych :).

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz