Z życia świetlicy

Dzień Wesołej Dyni w świetlicy szkolnej

Dzisiaj naszą świetlicę odwiedzili niepowtarzalni goście m.in. duszki, diabełki, księżniczki, małe potworki, czarownice. Dzieci zaprezentowały się w fantastycznych makijażach i przebraniach. Halloween’owe szaleństwo jednak nie zdominowało naszego dnia – Dnia Wesołej Dyni. Z tej właśnie okazji chętne dzieci brały udział w zajęciach, podczas których zapoznały się z różnymi odmianami dyni oraz miały okazję odgadywać warzywne łamigłówki i zagadki. Największą frajdą jednak okazały się zajęcia plastyczne. Dzieci malowały dynie według własnych pomysłów. Zabawa była naprawdę udana. Oczywiście nie mogło się obejść bez słodkości 🙂

Po zajęciach dzieci zapytały nas, czy możemy im pomalować buźki. Czemu nie? Jak się bawić – to się bawić. Jeden dzień, dwa święta i wszyscy z uśmiechami na twarzy. Wspaniały i wesoły dzień zakończył się zajęciami czytelniczymi. Nasza uczennica – Jagna (5a) odwiedziła nas i czytała dzieciom bajki i opowiadania.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz