Ważne sprawyZ życia szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

W sobotę, 7 marca, w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni odbył się Dzień Otwarty. Na początek Rodzice, którzy odwiedzili szkołę mieli okazję spotkać się z Panią Dyrektor – Alicją Bajduszewską, która przedstawiła nauczycieli i zorganizowała losowanie niepowtarzalnego medalu, który został wykonany z okazji zbliżającego się jubileuszu szkoły.

Następnie Pani Elżbieta Sobocińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły. Rodzice dowiedzieli się m.in. jak przebiega nauka w szkole, gdzie odbywają się zajęcia, w jakich wycieczkach i wyjściach uczestniczą uczniowie oraz jak prezentuje się oferta zajęć pozalekcyjnych.

Prezentacja – Dzień Otwarty Szkoły 2020

Później nastąpiła chyba najbardziej oczekiwana przez wszystkich część – zwiedzanie szkoły i wzięcie udziału w licznych atrakcjach dla najmłodszych.

Rodzice wraz z dziećmi mogli uczestniczyć w grach i zabawach w języku angielskim, kaszubskim i francuskim, łamigłówkach matematycznych, zajęciach origami, eksperymentach pokazowych oraz zajęciach plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry sportowe, które prowadził Pan Marek Leszczyński – trener piłkarzy Arki Gdynia z rocznika 2005. Kolejną wielką atrakcją była nauka gry na bum bum rurkach i dzwonkach oraz malowanie twarzy. Chętni rodzice mogli skorzystać z porad psychologicznych i logopedycznych.

Poleć tą stronę znajomym