KomunikatyZ życia szkoły

Strażnicy Energii

W Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni aktywnie działają Strażnicy Energii. Dbają oni o to, by szkole nie marnowała się energia. Tym samym aktywnie i z wielkim zaangażowaniem pilnują nie tylko pozostałych uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy muszą przestrzegać zasad Strażników Energii, tj. wyłączanie komputerów i wszystkich urządzeń biurowych na noc bądź weekend oraz wyłączanie światła w momentach, gdy go nie potrzebujemy.

Założeniem projektu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie oszczędzania energii i ochrony klimatu, w oparciu o współpracę gminy z podległymi jej szkołami w ramach wdrażania tzw. metodologii 50/50. Jej wprowadzenie ma doprowadzić do ograniczenia zużycia energii poprzez aktywne zaangażowanie użytkowników budynków (uczniów, nauczycieli i administratorów) w proces zarządzania energią, a w efekcie do redukcji jej zużycia.

Fantastycznie jest mieć w szkole osoby, które przekazują wszystkim tak ważne informacje. Cieszy również fakt, że to właśnie uczniowie uczą nas zwracać uwagę na zjawisko marnowania energii.