Z życia świetlicyZ życia szkoły

Co robić w domu? Balonowe glutki

Masa balonowa to świetna alternatywa dla uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych, a nawet balonów z gumy balonowej. Będąc w domu możecie testować różne połączenia i proporcje płynów dostępnych w każdym domu, aby stworzyć masę balonową.

Okazało się, że wystarczy połączyć zaledwie dwa składniki i powstała nam świetna masa do tworzenia wielkich balonów. Zobaczcie instrukcję na naszym filmie. Większość znanych mi dzieci uwielbia różnego rodzaju glutki.

Takie aktywności pozwalają na swobodną zabawę, dostarczają wielu bodźców sensorycznych i są fajnym pomysłem na zabawę wykonaną samodzielnie lub z pomocą rodzica. Nam zależy, aby masa była prosta w wykonaniu, bez boraksu, kropli do soczewek i innych zbędnych składników.

Dlatego po licznych próbach udało się osiągnąć zamierzony cel. Wystarczy połączyć zwykły klej szkolny z odrobiną żelu do prania i mamy podstawą masę do tworzenia balonów. Dokładne propozycje i instrukcję krok po kroku zobaczycie na filmie poniżej. Po pewnym czasie dodaliśmy na próbę do naszej masy odrobinę pianki do golenia. Masa zrobiła się bardziej puszysta, a balony wychodziły jeszcze większe.

Koniecznie spróbujcie, bo zabawa naprawdę wciąga na dobrą godzinę zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

 

Przygotowała:

Ewa Owczarzak

Poleć tą stronę znajomym