Z życia szkoły

„Chemiczna kleksografia” – warsztaty w klasie 1a

Czy można samodzielnie zrobić farbki do malowania? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a, którzy uczestniczyli w warsztatach „Chemiczna kleksografia”. Dzieci pod kierunkiem animatora z „Akademii Bystrzaków” poznały sposób przygotowania farbek w domowych warunkach. Wystarczy mieć skrobię, sodę, miód, ocet i kilka kropli barwnika , czyli to co można znaleźć w kuchni. Potem wszystko trzeba odpowiednio wymieszać i gotowe! Można zaczynać malowanie!

Warsztaty te są nagrodą dla dzieci za udział w programie edukacyjnym „Odprowadzam sam”. Oprócz nich dzieci otrzymały także opaski odblaskowe, światełka i vouchery do AquaParku w Redzie oraz coś, co będzie z nimi rosło przez cały czas – drzewko owocowe, które zostało posadzone na trawniku przed szkołą.

Bardzo dziękujemy!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz