KonkursyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Biblioteczne wiosenne wyzwanie czytelnicze dla uczniów :)

Szkolna biblioteka, dzięki ożywionym kontaktom mailowym z zaangażowanymi rodzicami :-), wpadła na pomysł skierowania do  uczniów „Wiosennego wyzwania czytelniczego”.

Mimo braku możliwości osobistego kontaktu, chcielibyśmy wiedzieć, co czytacie w tych trudnych czasach? Nasza propozycja:

-weźcie kartkę papieru,

-wytnijcie kształt dużego  liścia, może pokolorujcie na jasnozielony kolor?

-napiszcie  wyraźnie na nim tytuł i autora książki, którą czytacie/przeczytaliście ostatnio, dodając może  jakąś małą ilustracją obrazującą jej treść?

-oznaczcie z tyłu swoim imieniem i klasą (to będzie potrzebne po powrocie do szkoły),

– zróbcie zdjęcie (mile widziany liść razem z … autorem 🙂 ) i na razie prześlijcie na adres : m.rydzewska@sp26gdynia.pl,

– nie zgubcie oryginałów, ponieważ po powrocie do szkoły zrobimy z Waszych listków  piękną biblioteczną dekorację w postaci wiosennego drzewa.

Kto z Was podejmie to wyzwanie? Zapraszamy wszystkich chętnych!

Termin : jak najszybciej, ale będziemy cierpliwe :). Przewidujemy drobne nagrody!