Z życia świetlicyZ życia szkoły

„Babcia Rabuś” w świetlicy

W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej świetlicy, zapoznali się z niezwykłą książką Davida Walliams’a pt. „Babcia Rabuś”. Książka ta jest fenomenem brytyjskiej literatury dziecięcej. Została przetłumaczona na 27 języków, a na liście bestsellerów zajmowała pierwsze miejsce dłużej niż jeden z tomów cyklu o Harrym Potterze. To przepiękna i mądra, choć utrzymana w żartobliwym stylu, opowieść o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej….

Gdy Pani Ola zaczęła czytać książkę, w świetlicy zapanowała cisza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści. Po przeczytaniu fragmentu książki, dzieci miały nie lada zadanie – zilustrować postać Babci i Bena. Uczniowie stworzyli fantastyczne rysunki, na które później każdy miał okazję zagłosować.

Wyniki głosowania poznamy już niebawem 🙂

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz