KonkursyZ życia szkoły

„Akcja mural”

Uczniowie biorący udział w zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Sztuka malowana słowami” wykonali pracę na konkurs pt. „Akcja mural”.
Kilka słów o konkursie:”(…)najlepszą grafikę prezentującą zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybierzemy najlepszą – przy współpracy jej autorów i znanych artystów muralowców trafi ona na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy jako wielkoformatowy mural”.

Autorzy o projekcie: „Nasz pomysł na graffiti jest pracą całego zespołu. Przedstawiliśmy bezpieczeństwo w formie oka, które ma symbolizować uważność i czujność w obserwacji otoczenia. Ta uważność i czujność ma zapewnić nam bezpieczeństwo. Kluczowe są postaci, które są nieodłączną częścią projektu. Znaki,, które są naszymi przyjaciółmi, bo „dbają” o nasze życie. Litery kryją w sobie symbole związane z ruchem kolejowym. Tworzą całość”.

Przygotowanie pracy poprzedzone było poszukiwaniem inspiracji podczas spaceru szlakiem gdyńskich murali, lekcją literacką. Wisienką na torcie była wspólna praca. Trzymamy kciuk!