Z życia szkoły

Zerówka na warsztatach podstaw programowania

Dnia 8 listopada maluchy wraz z wychowawczynią i jedną z mam wybrały się do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej  w Gdańsku na warsztaty podstaw kodowania z wykorzystaniem mini-robocika Ozobot, który jest nie tylko narzędziem nauki , ale także zabawy.

Robot jest wytworem najnowocześniejszej techniki, zdobywcą licznych nagród (m.in CES, ToyFair)  i okrzyknięty  najbardziej pożądaną techniczną zabawką sezonu.

Jak działa? Otóż robocik „widzi” linie narysowane pod nim. Jeździ po liniach czarnych, a kiedy natrafi na kolory, ODCZYTUJE JE JAKO POLECENIA ZGODNIE Z JĘZYKIEM ,JAKI JEST W NIM ZAPROGRAMOWANY. Potrafi zawrócić, przyspieszyć, zwolnić, skręcić w żądanym kierunku. Na kartce możliwości rysowania mu tras i gier są NIEOGRANICZONE, a nasi zerówkowicze z ochotą przystąpili do projektowania kolorowych tras.

Kolejnym poziomem zabawy jest WSPÓŁPRACA z TABLETEM – OZOBOT porusza się po jego powierzchni, czytając trasę z ekranu tabletu. Możliwości zabaw i gier przerastają NAJŚMIELSZE WYOBRAŻENIA. Warto było wybrać się tak daleko, by zapoznać się z taką techniczną nowinką!

 

 

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz