Z życia biblioteki na TatrzańskiejZ życia szkoły

Zapraszamy na Noc Bibliotek 2021!

Biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprosić chętnych uczniów na kolejną już  Noc Bibliotek. Spotkanie pod hasłem „Czytanie wzmacnia” będzie miało miejsce w pomieszczeniach biblioteki oraz sali 31 w najbliższy piątek, 8 października 2021 r., w godz. 17.00-19.30 (ogólnopolskie wydarzenie będzie miało miejsce dzień później-9.10.21r.)

W programie:

-rozwijające gry planszowe

– wystawa przygodowych nowości książkowych zakupionych z funduszu Rady Rodziców,

– zabawy detektywistyczne oparte na książce „Operacja. Człowiek w czerni” J.L.Horsta- „Odkryj w sobie detektywa z Tiril i Oliverem”

-projekcja norweskiego kinowego filmu z 2018 r.  pt. „Operacja.Człowiek w czerni”. Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2„.  Tu można obejrzeć zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=HI4hTTm-gpE

– inne niespodzianki 🙂

Niestety, ze względów epidemicznych możemy przyjąć stacjonarnie tylko niewielką liczbę osób. Na zgłoszenia chętnych do zabawy czekamy bezpośrednio w bibliotece na Tatrzańskiej lub drogą mailową na adres:

m.rydzewska@sp26gdynia.pl

Na pocieszenie możemy dodać, że ogólnopolski organizator akcji przewidział taką sytuację i pozwolił nam na rozdanie 100 linków do filmu naszym  czytelnikom, którzy nie będą mogli go zobaczyć w bibliotece. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2021 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online podczas projekcji domowych. Chętni na link zgłaszają się również drogą mailową lub osobiście w bibliotece!

Inną atrakcją jest:

GRA ONLINE „Czytanie wzmacnia”

Jest to gra stworzona przez organizatorów dla wszystkich bibliotek biorących udział w akcji. Będzie dostępna również w ograniczonym czasie. Na uczestników i uczestniczki czekają 24 zadania podzielone na cztery ścieżki dotyczące tego, jak czytanie wzmacnia zdrowie, wiedzę, relacje i wyobraźnię. Chętni mogą się zgłaszać po link i kod dostępu do gry na powyższy adres mailowy. Serdecznie zapraszamy!

 

Poleć tą stronę znajomym