Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Zapraszamy na Noc Bibliotek 2021!

Biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprosić chętnych uczniów na kolejną już  Noc Bibliotek. Spotkanie pod hasłem „Czytanie wzmacnia” będzie miało miejsce w pomieszczeniach biblioteki oraz sali 31 w najbliższy piątek, 8 października 2021 r., w godz. 17.00-19.30 (ogólnopolskie wydarzenie będzie miało miejsce dzień później-9.10.21r.)

W programie:

-rozwijające gry planszowe

– wystawa przygodowych nowości książkowych zakupionych z funduszu Rady Rodziców,

– zabawy detektywistyczne oparte na książce „Operacja. Człowiek w czerni” J.L.Horsta- „Odkryj w sobie detektywa z Tiril i Oliverem”

-projekcja norweskiego kinowego filmu z 2018 r.  pt. „Operacja.Człowiek w czerni”. Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2„.  Tu można obejrzeć zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=HI4hTTm-gpE

– inne niespodzianki 🙂

Niestety, ze względów epidemicznych możemy przyjąć stacjonarnie tylko niewielką liczbę osób. Na zgłoszenia chętnych do zabawy czekamy bezpośrednio w bibliotece na Tatrzańskiej lub drogą mailową na adres:

m.rydzewska@sp26gdynia.pl

Na pocieszenie możemy dodać, że ogólnopolski organizator akcji przewidział taką sytuację i pozwolił nam na rozdanie 100 linków do filmu naszym  czytelnikom, którzy nie będą mogli go zobaczyć w bibliotece. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2021 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online podczas projekcji domowych. Chętni na link zgłaszają się również drogą mailową lub osobiście w bibliotece!

Inną atrakcją jest:

GRA ONLINE „Czytanie wzmacnia”

Jest to gra stworzona przez organizatorów dla wszystkich bibliotek biorących udział w akcji. Będzie dostępna również w ograniczonym czasie. Na uczestników i uczestniczki czekają 24 zadania podzielone na cztery ścieżki dotyczące tego, jak czytanie wzmacnia zdrowie, wiedzę, relacje i wyobraźnię. Chętni mogą się zgłaszać po link i kod dostępu do gry na powyższy adres mailowy. Serdecznie zapraszamy!

 

Poleć tą stronę znajomym