KomunikatyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Zapraszamy na Noc Bibliotek 2020!

Biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprosić chętnych uczniów na kolejną już  Noc Bibliotek. Spotkanie pod hasłem „Klimat na czytanie” będzie miało miejsce w pomieszczeniach okołobibliotecznych w najbliższy piątek, 9 października 2020r., w godz. 17.00-19.30. W programie:

– zabawy literackie z cytatami z klasyki dziecięcej,

– wystawa ekologicznych nowości książkowych zakupionych z funduszu Rady Rodziców,

-zajęcia o tematyce ekologicznej, quiz ekologiczny online, gra planszowa o ochronie klimatu

-eko-warsztaty plastyczne

-projekcja kinowego filmu animowanego „Jakub, Mimmi i gadające psy” – laureata nagrody jury dziennikarzy Kwiat Paproci na Festiwalu Kino Dzieci 2019 „za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Tu można obejrzeć zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ELO_pE0-VmQ

– inne niespodzianki 🙂

Niestety, ze względów epidemicznych możemy przyjąć stacjonarnie tylko niewielką liczbę osób. Na zgłoszenia chętnych do zabawy czekamy bezpośrednio w bibliotece na Tatrzańskiej lub drogą mailową na adres:

m.rydzewska@sp26gdynia.pl

Na pocieszenie możemy dodać, że ogólnopolski organizator akcji przewidział taką sytuację i pozwolił nam na rozdanie 100 linków do filmu naszym  czytelnikom, którzy nie będą mogli go zobaczyć w bibliotece. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online podczas projekcji domowych. Chętni na link zgłaszają się również drogą mailową!

 

Poleć tą stronę znajomym