Zapraszamy na Noc Bibliotek 2020!

Biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprosić chętnych uczniów na kolejną już  Noc Bibliotek. Spotkanie pod hasłem „Klimat na czytanie” będzie miało miejsce w pomieszczeniach okołobibliotecznych w najbliższy piątek, 9 października 2020r., w godz. 17.00-19.30. W programie:

– zabawy literackie z cytatami z klasyki dziecięcej,

– wystawa ekologicznych nowości książkowych zakupionych z funduszu Rady Rodziców,

-zajęcia o tematyce ekologicznej, quiz ekologiczny online, gra planszowa o ochronie klimatu

-eko-warsztaty plastyczne

-projekcja kinowego filmu animowanego „Jakub, Mimmi i gadające psy” – laureata nagrody jury dziennikarzy Kwiat Paproci na Festiwalu Kino Dzieci 2019 „za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Tu można obejrzeć zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ELO_pE0-VmQ

– inne niespodzianki 🙂

Niestety, ze względów epidemicznych możemy przyjąć stacjonarnie tylko niewielką liczbę osób. Na zgłoszenia chętnych do zabawy czekamy bezpośrednio w bibliotece na Tatrzańskiej lub drogą mailową na adres:

m.rydzewska@sp26gdynia.pl

Na pocieszenie możemy dodać, że ogólnopolski organizator akcji przewidział taką sytuację i pozwolił nam na rozdanie 100 linków do filmu naszym  czytelnikom, którzy nie będą mogli go zobaczyć w bibliotece. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online podczas projekcji domowych. Chętni na link zgłaszają się również drogą mailową!

 

Poleć tą stronę znajomym