Z życia świetlicyZ życia szkoły

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 roku odbywał się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Już kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz rymowanki przypominające tabliczkę mnożenia. W piątek tabliczka mnożenia była już obecna wszędzie. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie klas 3 i klas starszych rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, grali w gry związane z mnożeniem.

Uczniowie zorganizowali też akcję: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem Egzaminatorzy – uczniowie klas 3 sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Ci, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 6 wylosowanych przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.

Do akcji oczywiście włączyła się świetlica szkolna, która zorganizowała Świetlicowy Turniej Tabliczki Mnożenia. Uczniowie dzielnie rozwiązywali zadania. Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Zuzia Strzelecka 2a i Zosia Miszewska 2a

II miejsce – Staś Lewandowski 2b

III miejsce – Mariia Kobytska 2a

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

 

 

 

Poleć tą stronę znajomym