KomunikatyZ życia szkoły

Spotkanie się z Konsulem Ukrainy w Gdańsku

21 września 2021 roku w siedzibie Konsulatu Ukrainy w Gdańsku odbyło się spotkanie nowego Konsula Ukrainy Oleksandra Plodystyi z Alicją Bajduszewską, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni. W spotkaniu udział wzięła także Joanna Samp-Szulc, nauczycielka języka polskiego jako obcego oraz koordynatorka klas powitalnych w SP 26 w Gdyni.

Rozmowa dotyczyła możliwych obszarów działania Konsulatu Ukrainy i Szkoły Podstawowej nr 26. Dyrektor przekazała na ręce Konsula raport podsumowujący rok szkolny 2020/2021 odnośnie osiągnięć edukacyjnych uczniów z Ukrainy uczęszczających do oddziałów przygotowawczych i klas wielokulturowych oraz działań integrujących uczniów i rodziców przybyłych z zagranicy podejmowanych przez szkołę.

Podczas spotkania omówiono także kwestię współpracy Szkoły Podstawowej nr 26 z partnerską szkołą w Chersoniu na Ukrainie (Gimnazjum nr 16) odnośnie wymiany podręczników i książek w językach polskim oraz ukraińskim.

Spotkanie było także okazją do rozmowy o planach dotyczących powstającego przy Szkole Podstawowej nr 26 Gdyńskiego Centrum Kultury Słowiańskiej, w którym swoje miejsce będą mieć także osoby pochodzące z Ukrainy. Konsul Oleksandr Plodystyi wyraził swoje uznanie i poparcie dla inicjatywy.

Poleć tą stronę znajomym