KonkursyNasze sukcesyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Wyniki Wielkiego Maratonu Czytelniczego w roku szkolnym 2020/2021

W tegorocznym Wielkim Maratonie Czytelniczym wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych.  Przez kilka miesięcy dzieci czytały wybrane przez organizatorów lektury, z których następnie pisały testy sprawdzające rozumienie tekstów. W ogólnokrajowych zmaganiach konkursowych uczestniczyło  7 141 uczniów z 228 szkół podstawowych.

Z prawdziwą przyjemnością  informujemy, że Mikołaj Rossa został finalistą w kategorii klas 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” na szczeblu ogólnopolskim.  Ponadto  wyróżnienia otrzymali  również uczniowie z najlepszymi wynikami w szkołach, którymi w naszym przypadku są:

Maja Wojterska – kl.4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Nikola Rektus – kl. 7-8 „W lustrze książki”

Biblioteka szkolna postanowiła dodatkowo nagrodzić uczniów, którym  zabrakło niewielu punktów do osiągnięcia ogólnopolskiego wyróżnienia, przyznając drobne upominki następującym osobom:

kl.2-3 – Nikodem Pietrukiewicz, Mateusz Winnik , Tymoteusz Jaworski, Matylda Potulska, Hania Sobczyk

kl.4-6 – Tymoteusz Matwiejczyk, Jonatan Szulkowski

kl.7-8 –  Jakub Matwiejczyk, Nadia Nagel i Leszek Wójcik.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy  i dziękujemy za włożony wysiłek w całoroczną pracę. Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane pod koniec roku szkolnego.

Poleć tą stronę znajomym